MegaCAD– program do wspomagania projektowania, parametryzowany CAD w 2D i 3D. Bogata paleta narzędzi pozwala na projektowanie 2D jak i modelowanie 3D. Zaawansowane funkcje umożliwiają modelowanie parametryzowane 3D i 2D. Modele mogą zawierać wiele rozwiązań wraz z dynamicznie połączoną dokumentacją 2D. Oferowana wersja edukacyjna – CAD dla szkół – funkcjonalnie nie różni się od wersji komercyjnej.

MegaCAD
- witamy w serwisie

MegaCAD 2D

MegaCAD 2D jest to wersja dużo lepsza w stosunku do wersji 2D OEM o cały szereg funkcji 2D oraz proste modelowanie 3D wraz z wizualizacją. Jest to idealny produkt dla projektantów i technologów, którzy wykonują o dowolnym stopniu skomplikowania dwuwymiarowe i proste trójwymiarowe projekty techniczne.
MegaCAD 2D oferuje bardzo szeroką paletę funkcji, które są bezpośrednio dostosowane do potrzeb użytkownika. Ostatecznym celem MegaCADa jest zawsze mieć na uwadze praktyczne zastosowanie. Dlatego MegaCAD jest tworzony przez praktyków dla praktyków.


MegaCAD 2D – dla zaawansowanych projektantów w profesjonalnym projektowaniu dwuwymiarowym CAD. Wersja 2D jest jedną z najbogatszą wersją dwuwymiarową z rodziny programów MegaCAD. Jest to idealny produkt dla projektantów lub biur technicznych, które tworzą projekty techniczne 2D o dużym stopniu skomplikowania.
Zawiera pakiet bibliotek PL z zakresu konstrukcji stalowych, połączeń oraz instalacji sanitarnych. Jednocześnie wymiana danych przez formaty DWG i DXF pozwala na współpracę z dowolnym innym projektantem.
MegaCAD 2D stanowi podstawowe wyposażenie każdego biura technicznego, w którym tworzone są projekty techniczne 2D. Jest to również idealne rozwiązanie dla każdego technologa.


MegaCAD 2D – przejrzyście rozmieszczone menu oraz czytelne okna dialogowe sprawiają, że wszystkie niezbędne polecenia i informacje są dostępne w mgnieniu oka. Dodatkowe wsparcie zapewnia inteligentne zarządzanie menu, które wyświetla tylko te funkcje rysunkowe, które są przydatne i niezbędne na danym etapie pracy.
MegaCAD 2D gwarantuje łatwy start w profesjonalnym rysunku oraz doskonały stosunek ceny do jakości. W bardzo krótkim czasie można poznać program i sprawnie się nim posługiwać. Czas szkolenia wynosi ok. 15 godzin.
Szybka nawigacja po rysunku bezpośrednio za pomocą kółka myszy.
Przemyślane menu zawsze oferuje potrzebne funkcje.


MegaCAD 2D – dodatkowy pakiet polskich funkcji opracowanych w znacznej części na zamówienie Użytkowników. Pozwala przyspieszyć znacząco proces tworzenia dokumentacji 2D.
Projektuj i wykonuj szczegółowe rysunki techniczne, od poszczególnych części po rysunki produkcyjne. Dziesiątki linii i funkcji kołowych sprawiają, że konstrukcje pomocnicze stają się niepotrzebne.


MegaCAD 2D – rozszerzona w stosunku do wersji Lt i 2D OEM paleta funkcji edycyjnych: kopiowanie, obroty, skalowanie, rozciąganie itp.. Dodatkowo w każdej funkcji znajdujemy dodatkowe opcje. Powoduje to, że wprowadzanie jakichkolwiek zmian jest szybkie i bardzo proste.


MegaCAD 2D – wielość funkcji pozwala na bardzo szybkie wymiarowanie. Jednocześnie wykorzystanie mechanizmu Drag&Drop podczas wymiarowania pozwala w dużym stopniu zaumatyzować cały proces. Wymiary można również automatycznie wstawiać podczas rysowania elementów. Opcje powiązania elementu z jego wymiarem skutkują zmiana elementu po zmianie wartości wymiaru.
Kreator wymiarów sugeruje najbardziej prawdopodobny typ wymiaru. Automatyczne przełączanie między wymiarami poziomymi, pionowymi, równoległymi, kątowymi i odległościowymi. Różnorodne możliwości wymiarowania międzybranżowego zgodnie z normą DIN. Automatyczne wymiarowanie łańcuchowe i referencyjne. Bezpośrednie ręczne indywidualne wymiarowanie.


MegaCAD 2D – przesuwaj i rozciągaj elementy za pomocą metody „przeciągnij i upuść”. Użyj kursora poleceń, aby bezpośrednio zmieniać elementy za pomocą kliknięcia myszą.
Bezpośrednia edycja obiektów bez konieczności wyboru poleceń z menu. Duplikuj, obracaj, przesuwaj, kopiuj, odbijaj lustrzanie, rozciągaj.

MegaCAD 2D – bogata paleta opcji wyboru punktów konstrukcyjnych pozwala na precyzyjne i szybkie projektowanie. Mamy do dyspozycji od opcji takich jak punkt końcowy czy środek, przez opcje bardziej zaawansowane jak punkt przecięć na przedłużeniach, a skończywszy na kombinacji wszystkich dostępnych opcji.


MegaCAD 2D – wielość funkcji służących do zarządzania warstwami, ich włączania/wyłączania, zamrażania itp. pozwala bardzo sprawnie tworzyć skomplikowane projekty.

MegaCAD 2D – Automatyczne wykrywanie powierzchni upraszcza kreskowanie, pomiar powierzchni itp..

 


MegaCAD 2D – Poszczególne elementy rysunku można łączyć w części oraz w zespoły. Powstała struktura elementów, części i zespołów nie ma ograniczenia co do stopnia skomplikowania.

MegaCAD 2D – Dopisywanie informacji do obiektów oraz wykazy użytych elementów nie stanowią problemu. Dysponujemy zarówno wykazami ilościowymi jak i strukturą zespołów, części i pojedynczych elementów.


MegaCAD 2D – Zawiera moduł do parametryzacji 2D. Pozwala na tworzenie parametryzowanych obiektów w obrębie jednego projektu. Można również tworzyć parametryzowane elementy biblioteczne.
Możliwość pełnej lub częściowej parametryzacji. Uwzględniane są również zależności geometryczne.

MegaCAD 2D – służy jako platforma do pracy z wieloma aplikacjami stworzonymi przez naszą firmę. Głównie są to aplikacje służące do sterowania maszynami CNC.

Wersja testowa
Ostatni film
Licencjonowanie