MegaCAD– program do wspomagania projektowania, parametryzowany CAD w 2D i 3D. Bogata paleta narzędzi pozwala na projektowanie 2D jak i modelowanie 3D. Zaawansowane funkcje umożliwiają modelowanie parametryzowane 3D i 2D. Modele mogą zawierać wiele rozwiązań wraz z dynamicznie połączoną dokumentacją 2D. Oferowana wersja edukacyjna – CAD dla szkół – funkcjonalnie nie różni się od wersji komercyjnej.

MegaCAD
- witamy w serwisie

MegaCAD Info

MegaCAD – łatwość obsługi, optymalna funkcjonalność, intuicyjne modelowanie: od czterdziestu lat MegaCAD oznacza oprogramowanie CAD, które od samego początku skupiało się na byciu blisko użytkownika. To sprawia, że ​​MegaCAD jest nie tylko jednym z najstarszych, ale także jednym z najbardziej doświadczonych niemieckich producentów oprogramowania i twórców oprogramowania CAD/CAM oraz programowania specjalnego. Niezależnie od tego, czy chodzi o metal, inżynierię mechaniczną, czy o blachę – MegaCAD oferuje zaawansowane rozwiązania branżowe, które wyraźnie odnoszą się do każdej branży i wyposażone są w odpowiednie narzędzia. Oznacza to jedno:
Nasze programy CAD charakteryzują się efektywnymi i elastycznymi metodami pracy i można je w dowolnym momencie rozszerzyć na inne branże.


MegaCAD jest programem szybko rozpowszechniającym się na naszym rynku. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w 1992 roku. Startował od oznaczenia 2.01. Po drodze pojawiło się wiele wersji, a niedawno miała swą promocję najnowsza wersja MegaCAD 2024. Obecnie w Polsce, posługując się MegaCADem projektuje około 5000 firm.
MegaCAD jest programem umożliwiającym przede wszystkim tworzenie dowolnych projektów technicznych. Dodatkowe aplikacje umożliwiają projektowanie w wyspecjalizowanych branżach. Zastosowano dwukierunkową konwersję plików CAD w formatach: DXF, DWG, CDL, SAT, STP i wielu innych.


MegaCAD – potężne narzędzie dla wielu inżynierów, techników i mistrzów rzemiosła używa obecnie MegaCAD w obróbce metali, inżynierii mechanicznej i obróbce blachy. Nie bez powodu: nasze oprogramowanie CAD, dostosowane do branży, oferuje zaawansowane funkcje, przemyślane narzędzia i fizyczną wiedzę o materiałach – a wszystko to połączone w intuicyjnym interfejsie. Poznaj nasze oprogramowanie CAD dla Twojej branży!


MegaCAD aktualnie jest rozwijany są trzech podstawowych wersjach systemu: Lt, 2D i 3D. Każdą z nich przeznaczono dla odrębnej grupy użytkowników. Szczególny nacisk (oprócz rozwijania możliwości projektowania) został położony na wygodę edycji oraz parametryzację (wersje 2D i 3D). Narzędzia typu „kliknij i zwymiaruj” lub „kliknij i zmień” znacząco skracają czas niezbędny na zaprojektowanie każdego elementu.


MegaCAD na początku był systemem dwuwymiarowym i pozwalał na stworzenie dowolnej dokumentacji technicznej. Sam program od swojego początku projektowano (i nadal jest rozwijany) z położeniem szczególnego nacisku na prostotę i intuicyjność obsługi.
Już w pierwszych wersjach obsługę programu oparto na ikonach. Jednocześnie system podpowiedzi prowadził użytkownika za rękę. Wszystko to powodowało, że pomimo bardzo dużej ilości funkcji i opcji, przeciętny użytkownik opanowywał obsługę programu w bardzo krótkim czasie. Następnym znaczącym krokiem było wprowadzenie wersji trójwymiarowej. Pozwalała ona na projektowanie modeli 3D, ich wizualizację oraz tworzenie dokumentacji 2D. W wersji tej dostępna była również wizualizacja zaprojektowanego elementu.


MegaCAD 3D to przełomowe rozwiązanie dla projektantów i firm, które potrzebują pełnoprawnego CADa 2D do rysunków warsztatowych, połączonego z innowacyjną technologią 3D. Obydwa połączone w jednym narzędziu 2D-3D. Oprogramowanie CAD MegaCAD imponuje wysoką wydajnością, łatwą obsługą i wyjątkowym stosunkiem ceny do wydajności.


MegaCAD – dlaczego?
Wiele dróg prowadzi do Rzymu, a MegaCAD, jako oprogramowanie CAD, pozostawia wszystkie drogi otwarte. Ponieważ praktyka pokazuje raz po raz: istnieje kilka sposobów na znalezienie dobrych rozwiązań.
Dzięki intuicyjnej obsłudze i różnorodnym opcjom MegaCADa możesz osiągnąć swój cel na różne sposoby w zależności od projektu i wymagań – przy najwyższym poziomie produktywności. Ponieważ oprogramowanie CAD działa bez żadnych „ograniczeń”. Oznacza to że w dowolnym momencie masz swobodę łączenia różnych metod pracy. Na przykład łącza parametryczne są używane tylko tam, gdzie są rzeczywiście potrzebne i korzystne. Swobodne modelowanie pozwala na wdrażanie zmian w komponentach i złożeniach przy minimalnym wysiłku, nawet na późnym etapie.

Wersja testowa
Ostatni film
Licencjonowanie