MegaCAD– program do wspomagania projektowania, parametryzowany CAD w 2D i 3D. Bogata paleta narzędzi pozwala na projektowanie 2D jak i modelowanie 3D. Zaawansowane funkcje umożliwiają modelowanie parametryzowane 3D i 2D. Modele mogą zawierać wiele rozwiązań wraz z dynamicznie połączoną dokumentacją 2D. Oferowana wersja edukacyjna – CAD dla szkół – funkcjonalnie nie różni się od wersji komercyjnej.

MegaCAD
- witamy w serwisie

MegaCAD Lt

MegaCAD Lt przyda się w każdym biurze technicznym, które tworzy precyzyjne rysunki techniczne, szkice, schematy blokowe czy infografiki. Aby to zrobić, skorzystaj ze wszystkich niezbędnych funkcji rysowania i edycji w przejrzystym menu. Wersja MegaCAD Lt ułatwia rozpoczęcie profesjonalnego rysowania – i to przy doskonałym stosunku ceny do wydajności.


MegaCAD Lt – dla początkujących w profesjonalnym rysowaniu CAD.
Wersja LT jest najmniejszą wersją z rodziny programów MegaCAD. Jest to idealny produkt dla projektantów lub biur technicznych, które okazjonalnie chcą stworzyć szkice lub rysunki techniczne.
Wszystkie ważne podstawowe funkcje projektowania w 2D są już uwzględnione. Wymiana rysunków z innymi systemami CAD odbywa się poprzez interfejs DXF/DWG. W dowolnym momencie możesz dokonać aktualizacji do lepszych wersji MegaCAD.
MegaCAD LT stanowi podstawowe wyposażenie każdego biura technicznego, w którym tworzone są ilustracje, szkice koncepcyjne, schematy połączeń elektrycznych, schematy blokowe czy wszelkiego rodzaju infografiki.


MegaCAD Lt – jest to najmniejsza wersja z rodziny programów MegaCADa. Jest to idealny produkt dla projektantów i technologów, którzy wykonują niewielkie projekty techniczne. W programie można wykonać każdy dwuwymiarowy projekt o dowolnym stopniu skomplikowania. Szeroka paleta poleceń oraz bibliotek, czynią z niego bardzo pożądane narzędzie do tworzenia prostej dokumentacji 2D. Jednocześnie wymiana danych przez formaty DWG i DXF pozwala na współpracę z dowolnym innym projektantem.
MegaCAD Lt gwarantuje łatwy start w profesjonalnym rysunku oraz doskonały stosunek ceny do jakości. W bardzo krótkim czasie można poznać program i sprawnie się nim posługiwać. Czas szkolenia wynosi ok. 10 godzin.


MegaCAD Lt – szeroka paleta funkcji rysunkowych: linie, okręgi, łuki, elipsy i ich wycinki oraz predefiniowane formy. W połączeniu z opcjami wyboru punktów konstrukcyjnych pozwala znacząco ograniczyć konieczność konstruowania elementów pomocniczych i przyspieszyć projektowanie..


MegaCAD Lt – szeroka paleta funkcji rysunkowych: linie, okręgi, łuki, elipsy i ich wycinki oraz predefiniowane formy. W połączeniu z opcjami wyboru punktów konstrukcyjnych pozwala znacząco ograniczyć konieczność konstruowania elementów pomocniczych i przyspieszyć projektowanie..


MegaCAD Lt – wielość funkcji pozwala na bardzo szybkie wymiarowanie. Jednocześnie wykorzystanie mechanizmu Drag&Drop podczas wymiarowania pozwala w dużym stopniu zaumatyzować cały proces. Wymiary można również automatycznie wstawiać również podczas rysowania elementów. Opcje powiązania elementu z jego wymiarem skutkują zmiana elementu po zmianie wartości wymiaru.
Kreator wymiarów sugeruje najbardziej prawdopodobny typ wymiaru.
Automatyczne przełączanie między wymiarami poziomymi, pionowymi, równoległymi, kątowymi i odległościowymi


MegaCAD Lt – przesuwaj i rozciągaj elementy za pomocą metody „przeciągnij i upuść”. Użyj kursora poleceń, aby bezpośrednio zmieniać elementy za pomocą kliknięcia myszą.
Bezpośrednia edycja obiektów bez konieczności wyboru poleceń z menu. Duplikuj, obracaj, przesuwaj, kopiuj, odbijaj lustrzanie, rozciągaj.

MegaCAD Lt – bogata paleta opcji wyboru punktów konstrukcyjnych pozwala na precyzyjne i szybkie projektowanie. Mamy do dyspozycji od opcji takich jak punkt końcowy czy środek, przez opcje bardziej zaawansowane jak punkt przecięć na przedłużeniach, a skończywszy na kombinacji wszystkich dostępnych opcji.


MegaCAD Lt – Przemyślane menu zawsze oferuje funkcje, które są aktualnie potrzebne

MegaCAD Lt – Automatyczne wykrywanie powierzchni upraszcza kreskowanie, pomiar powierzchni itp..


MegaCAD Lt – Linia tekstu i blok tekstu do szybkiego etykietowania. Edytor tekstu RFT do rozszerzonej reprezentacji informacji o różnych atrybutach

MegaCAD Lt – Dopisywanie informacji do obiektów oraz wykazy uzytych elementów nie stanowią problemu. Dysponujemy zarówno wykazami ilościowymi jak i strukturą zespołów, części i pojedynczych elementów.

Wersja testowa
Ostatni film
Licencjonowanie